Jste zde: Informační systém životního prostředí

Titul Regionální potravina 2014 získalo devět výrobků z Moravskoslezského kraje

Odborná komise soutěže Regionální potravina 2014 ocenila devět výrobků z Moravskoslezského kraje, které se vyznačují výjimečnou kvalitou a chuťovými vlastnostmi. Soutěž už popáté zastřešilo ministerstvo zemědělství. O tuto značku, která je zárukou poctivé potraviny domácí produkce, vyráběné na území kraje, s převažujícím procentem domácích surovin, se letos ucházelo 104 produktů od 39 výrobců.

Ocenění Regionální potravina uděluje ministr zemědělství na základě doporučení hodnotitelské komise. Jejími členy jsou zástupci ministerstva zemědělství, Státního zemědělského intervenčního fondu, Potravinářské komory ČR, Agrární komory ČR, krajského úřadu, Státní veterinární správy ČR a Státní zemědělské a potravinářské inspekce.

 „Cílem už tradiční soutěže je nejen představit veřejnosti kvalitní potravinářské výrobky a přispět k lepší orientaci zákazníků na trhu, kteří pak vědí, co kupují, ale také podpora rozvoje místních podnikatelů, firem a průmyslu. Jsem rád, že se dalších devět výrobků z našeho kraje bude moci chlubit označením Regionální potravina Moravskoslezského kraje a připojí se k vítězům předchozích čtyř let,” uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana pro životní prostředí, zemědělství a dopravu Daniel Havlík.

Pro zákazníky je značka Regionální potravina Moravskoslezského kraje zárukou kvality a regionálního původu. Oceněné výrobky a jejich producenti získají kromě možnosti využívat značku Regionální potravina Moravskoslezského kraje také další podporu, například účast na přehlídce regionálních potravin Jak šmakuje Moravskoslezsko nebo ochutnávky na různých akcích v kraji.

K  udělení značky Regionální potravina Moravskoslezského kraje 2014 navrhla hodnotitelská komise devět výrobků z následujících kategorií:

 

Kategorie:

Oceněný výrobek a výrobce:

1.

Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas

Grilovací klobása extra

Milan Žabčík

2.

Masné výrobky trvanlivé

Trvan Turist

Jaroslava Klemensová - MASOMA

3.

Sýry včetně tvarohu

Kozí čerstvý sýr

Ekofarma Šťastná koza

4.

Mléčné výrobky ostatní

Ochucené hlavnické jogurtové jahodové mléko

Zemědělské a obchodní družstvo Hlavnice

5.

Pekařské výrobky včetně těstovin

Rychvaldská česneková placka

Rychvaldská pekárna s.r.o.

6.

Cukrářské výrobky včetně cukrovinek

Kravařský malinový dort

Ludmila Jařabová

7.

Alkoholické a nealkoholické nápoje

Aroniovo – bezový nektar (Aronie z Podbeskydí)

Lubomír Janhuba

8.

Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě

Výběrový džem borůvkový FRUCTUSTERRAE

Supermus s.r.o.

9.

Ostatní

Müsli ovesky – ořechové

Stanislava Supová

Mezi oceněné výrobky loňského roku patří trvanlivé tyčinky se sýrem od bruntálské firmy Havlík Opal, kyselé moravské vařené zelí od společnosti Beskyd Fryčovice, bio farmářský sýr z farmy Menšík v Kunčicích pod Ondřejníkem, ovocný hlavnický jogurt od Zemědělského a obchodního družstva Hlavnice z Opavska, kabanos extra od firmy Jaroslava Klemensová – Masoma z Dolního Benešova a pastovaný med z rodinné Včelařské farmy Košec z Neplachovic. V kategorii nápojů cenu loni obdržela kojenecká voda od Firmy Nutrend D. S. a mezi cukrovinkami Sušenkový dort od ostravské společnosti Gamys.