Jste zde: Informační systém životního prostředíZemědělstvíAktuality

Podpora Moravskoslezského kraje včelařům v roce 2015

Zastupitelstvo Moravskoslezského kraje na svém zasedání dne 11. 12. 2014 rozhodlo o podpoře včelařství v roce 2015.

Zastupitelstvo kraje schválilo poskytnutí dotací na podporu včelařství v Moravskoslezském kraji na rok 2014

Zastupitelstvo kraje na svém zasedání dne 11. 9. 2014 rozhodlo o poskytnutí dotací z rozpočtu Moravskoslezského kraje na rok 2014 v rámci dotačního programu „Příspěvky na podporu včelařství v Moravskoslezském kraji v roce 2014“ (ŽPZ/03/2014).

Moravskoslezský kraj podpořil prezentaci výrobců regionálních výrobků soutěže Regionální potravina 2014

Dne 16. července se konalo slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „Regionální potravina 2014“, která proběhlo v rámci gastrofestivalu „Jak šmakuje Moravskoslezsko“ v areálu Trojhalí Karolina v Ostravě v rámci „Festivalu v ulicích“.

Proběhlo krajské kolo soutěže Zlatá včela 2014

Celoroční práce včelařských kroužků Moravskoslezského kraje vyvrcholila ve dnech 26. dubna a 27. dubna 2014, kdy proběhlo oblastní kolo soutěže Zlatá včela 2014 v Havířově Bludovicích.

Využití skrývek – nová mapová aplikace na webu Moravskoslezského kraje

V aplikaci Mapové služby Moravskoslezského kraje byla zpřístupněna v sekci životní prostředí nová mapová aplikace - využití skrývek.

Moravskoslezský kraj podpořil výstavu „Život na zahradě“ a Krajskou včelařskou výstavu

Ve dnech 27. - 29. září 2013 se konal na výstavišti Černá louka v Ostravě jubilejní 10. ročník výstavy „Život na zahradě“ včetně mezinárodní soutěže dětí. Jednalo se o tradiční prestižní akci, určenou pro širokou veřejnost, která měla rovněž naučný charakter, pozitivně prezentovala problematiku zahrádkářství a zdejší region.

Proběhlo krajské kolo soutěže Zlatá včela

Celoroční práce včelařských kroužků Moravskoslezského kraje vyvrcholila ve dnech 27. dubna a 28. dubna 2013, kdy proběhlo oblastní kolo soutěže Zlatá včela v Rychvaldu.

Moravskoslezský kraj podpořil krajské kolo soutěže Zlatá včela

Moravskoslezský kraj již pátým rokem finančně podpořil pořádání krajského kola soutěže Zlatá včela, která se bude konat ve dnech 27. dubna a 28. dubna 2013 v prostorách Domu dětí a mládeže a Základní školy v Rychvaldu.

21 výrobků již nosí značku "Regionální potravina Moravskoslezského kraje"

V rámci gastronomického festivalu Jak šmakuje Moravskoslezsko, který proběhl na hradě Hukvaldy, byly v neděli 2. září 2012 slavnostně vyhlášeny výsledky již třetího ročníku soutěže Regionální potravina Moravskoslezského kraje.

Nová vyhláška č. 48/2011 o stanovení tříd ochrany

Dne 8. 3. 2011 vstoupila v platnost vyhláška č. 48/2011 o stanovení tříd ochrany, která je prováděcím právním předpisem k zákonu č. 334/1992 Sb.,o ochraně zemědělského půdního fondu,  ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o ochraně zemědělského půdního fondu“).

Změna zákona o ochraně zemědělského půdního fondu

S účinností k 1. 1. 2011 byl vydán zákon č. 402/2010 Sb., kterým se mění zákon č. 180/2005 Sb., o podpoře výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů energie a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů.