Jste zde: Informační systém životního prostředíEMAS

EMAS

Na trati mezi Opavou a Hlučínem začala cestující vozit první lokomotiva na CNG

Na základě Memoranda o spolupráci v oblasti rozvoje nízkoemisních druhů dopravy mezi společností Vítkovice a Moravskoslezským krajem ve čtvrtek 15. ledna 2015 oficiálně uvedla strojírenská skupina Vítkovice Machinery Group (VMG) na trať mezi Opavou a Hlučínem první lokomotivu s pohonem na CNG.

Moravskoslezský kraj má nový elektromobil

Elektromobil Nissan LEAF se stal běžným prvkem provozu na území Moravskoslezského kraje. Jeho zapůjčení k vyzkoušení vychází ze vzájemného partnerství kraje a projektu Elektromobilita ČEZ. Města na severu Moravy a ve Slezsku sází na elektromobilitu s cílem eliminovat zdroje znečištění ovzduší.

Krajský úřad opět úspěšně obhájil EMAS

Již po třetí v řadě zdárně proběhlo na krajském úřadě ověřování zavedeného systému řízení přívětivého k životnímu prostředí známého pod zkratkou EMAS.

Moravskoslezskému kraji se vyplatil nákup energie na komoditní burze – ušetří sedm milionů korun

Moravskoslezský kraj nakoupil elektřinu a zemní plyn na rok 2015 na Českomoravské komoditní burze Kladno. Meziročně se mu tak podařilo snížit náklady na nákup energií o zhruba sedm milionů korun - u zemního plynu představuje úspora zhruba pět milionů korun, u silové elektřiny dva miliony korun.

Moravskoslezský kraj zabodoval v soutěži o evropskou cenu EMAS AWARDS 2014

Velký úspěch zaznamenal Moravskoslezský kraj v soutěži o evropskou cenu EMAS AWARDS 2014, která je jednou z nejprestižnějších ocenění v oblasti životního prostředí. Krajský projekt tzv. kotlíkových dotací byl v kategorii velkých organizací ve veřejném sektoru vybrán mezi pět nejvýznamnějších projektů zemí Evropské unie.

Ministerstvo vnitra ČR ocenilo Moravskoslezský kraj a jeho úřad za kvalitu a inovaci ve veřejné správě v roce 2013

Na desátém ročníku Národní konference kvality ve veřejné správě, která se konala 18.-19. února 2014 v Hradci Králové, převzali náměstek hejtmana kraje Daniel Havlík a ředitel krajského úřadu Tomáš Kotyza ocenění za kvalitu a inovaci ve veřejné správě.

Krajský úřad získal certifikaci EMAS a ISO 14001 a má ověřené environmentální prohlášení

Po úspěšném ověření zavedeného systému EMAS a potvrzení platnosti informací uvedených v Environmentálním prohlášení (format pdf; velikost 1769kB) ověřovatelem, které je zveřejněno na webových stránkách věnovaným systému EMAS, obdržel krajský úřad od Ministerstva životního prostředí Certifikát EMAS (format jpeg; velikost 1208 kB), ve kterém se potvrzuje jeho zapsání do Registru organizací s ověřeným systémem EMAS jak na úrovni České republiky, tak i na úrovni evropské.

Moravskoslezský kraj má jako první v České republice "zelený" krajský úřad s certifikovaným mezinárodně uznávaným systémem řízení EMAS

Na zasedání zastupitelstva kraje ve středu 5. září 2012 ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Jaroslav Soural slavnostně převzal od certifikačního orgánu mezinárodně platné osvědčení EMAS. Vyvrcholilo tak 18měsíční úsilí krajského úřadu o nastavení systému řízení instituce, které je prokazatelně přívětivé k životnímu prostředí.

Krajský úřadu Moravskoslezského kraje získal opět nominaci na cenu EMAS AWARDS 2015

Krajský úřad Moravskoslezského kraje byl stejně jako vloni nominován odbornou porotou spolu s dalšími pěti aspiranty z Německa, Rakouska, Velké Británie, Španělska a Polska na udělení evropské ceny EMAS AWARDS 2015, které je nejprestižnější ocenění v oblasti environmentálního řízení.